Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Iran: Odbijena kandidatura Mahmuda Ahmadinedžada za predsednika

Komentari (10) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 20 april 2017 22:55
samuil samarićanin
Ne poznajem ovu državu i ovaj politički sistem - revolucionarnoj republici ne odgovara ovaj političar...., i ja bih bio vrlo zahvalan onome ko bi preko ovog sajta dao iscrpniju analizu o tome zašto je nepodoban Ahmadinedžad za verske lidere..., pretpostavljam da je dovoljan nacionalista i antiamerički usmeren, ali vrlo verovatno da ne bi predstvaljao baš ono što je bitno ovoj državi, a to je njeno teokratsko oličenje - moj je utisak da je Ahmadinedžad sekularni lider.
Preporuke:
14
0
2 četvrtak, 20 april 2017 23:12
el srbinjo
"savet čuvara" je nešto kao "unutrašnja država". valjda je procenio da je ahmadinedžad remetilački faktor.
Preporuke:
15
0
3 četvrtak, 20 april 2017 23:52
drago_ca
@samuil samarićanin

Možda Iran pokušava da smanji tenzije kao recimo ovo:
Ahmadinejad's remarks have been criticized by various world bodies and governments, including the United States, Canada, the European Union, and the United Nations


https://en.wikipedia.org/wiki/Mahmoud_Ahmadinejad_and_Israel
Preporuke:
7
1
4 petak, 21 april 2017 00:14
Marko Darkovic
Iran je Imperija Zla.
Preporuke:
3
28
5 petak, 21 april 2017 03:26
Causa Spectandum
@ samuil samarićanin
Ne poznajem ovu državu i ovaj politički sistem - revolucionarnoj republici ne odgovara ovaj političar....


Nema tu ni "r" od Revolucije.Kako je secanje slaba tacka konzumenata masovne potrosnje, da podsetimo.
Mahmud Ahmadinedzad je otisao, kao Predsednik drzave i licni prijatelj GEneralu CAvesu na sahranu. O savim vidovima podeske od strene Venecuele Iranu, valda ne treba trositi reci. Pri tome je u suzama zagrlio njegovu majku, dok su to ovi iz "saveta" okrakterisali kao zabrnjeni musko-zenski kontakt!?
Da se razumemo, Hasan Rohani je odlican predsednik, ali ovakve smicalice su isod svake kritike.

Umesto da Revolucionarna Garda preceslja "savet", a cisto da se ne bi denuo neki, a moze biti i jos poneki "demokrata" u narastanju, oni olako prelaze preko ovakvih svinjarija.
Preporuke:
8
1
6 petak, 21 april 2017 07:51
Spiridon
@ samuil samarićanin

Prosto i jednostavno kandidatura Ahmenedidžada bi ugrozila neprikosnovenu vladavinu ajatolaha Ali Hamneia, pošto je Iran praktično jedina teokratija na svetu. U suštini sve ovo sa odbijanjem kandidature samo pokazuje šta je osnovni problem političkog sistema u Iranu, jer ma koliko Ahmenidedžad bio po pitanju svojih političkih stavova ispravan, ne sme mu se dozvoliti ponovna kandidatura jer je bio previše omiljen u narodu a to nije po volji Ali Hamneiu...
Preporuke:
13
2
7 petak, 21 april 2017 07:54
Tanja Paunović
Iran je moćna država koju čini mudar veliki Iranski narod koji ima moje duboko poštovanje.
Preporuke:
12
2
8 petak, 21 april 2017 10:37
Hau jes nou
"pošto je Iran praktično jedina teokratija na svetu."
Ma mora da je tako kao što je i Saudijska Arabija demokratska država.
Preporuke:
6
1
9 petak, 21 april 2017 19:57
Ognjeslav Kostović
Evo 2 razloga zbog kojih bi Nedža mogao da bude nepodoban. Spoljnopolitički sporne su neke njegove izjave za vreme predsednikovanja u kojima negira istrebljenje Jevreja u 2. sv. ratu. Bilo je i drugih kontroverznih izjava (koje su možda i tendenciozno prenete) da je šteta što nisu, da bi to trebalo sad učiniti i sl. Pitali su se ovde komentatori da li ovaj namerno radi protiv Irana.

Unutrašnje politički razlog. Bio je predsednik u vreme propale obojene revolucije, praktično mekog građanskog rata. Za veliki broj građana on je zlikovac kakvim ga je predstavila propaganda. On je neprijatelj koji ih je tukao, ubijao, davio suzavcem.

Dakle, u oba slučaja on je čovek konflikta. Iranu zaoštravanja nisu potrebna. Narod je sit, napit, fensi odeven, školovan, skija se i banja. Vojska i nauka jačaju. Iran dobro stoji u regionu i islamskom svetu. Što da džaraju vatru sa Nedžom.
Preporuke:
4
0
10 petak, 21 april 2017 20:19
Ognjeslav Kostović
U vreme iranske obojene revolucije zapadni mediji su vodili harangu protiv njega. Često se pominjala ta priča o jedinoj teokratija. NSPM je objavio članak u kome se obrazlaže da je Velika Britanija isto toliko teokratija kao i Iran.

Recimo jedna osoba (kraljica) je poglavar crkve i šef države što je gore nego u Iranu. Takvu moć su imali turski sultan i arabljanski kalif. Ili recimo crkva u Britaniji delegira određen broj poslanika u parlament.
Preporuke:
6
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner